Rond Kerst en nieuwjaar is het een traditie om achter- en vooruit te kijken. Voor mij persoonlijk is 2024 een fietsjaar om snel te vergeten. Vooruitkijken naar 2025 doe ik echter heel graag. We gaan dan samen vieren dat TC Mierlo 50 jaar geleden is opgericht. Samen met Carla Tielen, Dian Willems, Harriët Jacobs en Jan van de Waterbeemd hebben we een gevarieerd programma in elkaar gezet om hier bij stil te staan. Een speciaal woord van dank voor Elly van Ooijen die tot eind 2024 een grote bijdrage heeft geleverd
Laat ik eerst de klok 50 jaar terugzetten naar het jaar 1975. In Mierlo waren een paar fervente fietsers die het leuk vonden om samen te fietsen. Op 12 augustus 1975 werd Tourclub Mierlo opgericht door vier enthousiaste fietsers, Jan Leijten, Toon Steenbakkers, Jan Knoops en Joep van de Burgt. Deden ze het voor de inspanning, gezelligheid of om een ochtend weg te zijn van thuis? Een blik in de archieven (kijk op onze site eens naar de geschiedenis: www.tcmierlo.nl/historie) geeft ons een eerste aanwijzing. Zo lezen we dat op 2 mei de Leudaltocht georganiseerd werd (en nu nog steeds), maar de opkomst was wel wat laag: maar 4 deelnemers, “oorzaak slecht weer en er was een lid die in een ander bed had geslapen en niet goed uitgerust was”. Ik kan niet wachten, de vragende blikken tijdens onze eerstvolgende tochten, wanneer er iemand dreigt gelost te worden: was het een verkeerd been, of een verkeerd bed waar je uitgestapt bent?
Zo kan ik nog wel even door gaan, maar laat ik dat niet doen. We hebben iemand gevonden die een compleet overzicht van 50 jaar TCM zal opschrijven in een mooi boek. Ik ga ook nog niets over de activiteiten vertellen, maar kan wel alvast verklappen dat het een fiets(jaar) met een twist wordt. Kun je niet wachten tot de openingsrit op 9 maart, kom dan vooral naar de nieuwjaarsborrel op 10 januari. Dan zullen we voor de eerste keer ons volledig programma uit de doeken doen.
Hou dit jaar onze site in de gaten voor meer nieuws en updates: TCMierlo.nl/Jubileum
Ruud Vullers
